dramaticvicky171 dramaticvicky171
  • 01-02-2018
  • Business
contestada

What is the total cost for an item that costs $140.00 and has a sales tax rate of 7.5%?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2018
$140.00 x 0.075 = $10.50

Hope this helps!

Answer Link
elizabethwilder26
elizabethwilder26 elizabethwilder26
  • 12-03-2021

Answer:

It would be- $10.50

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 2 How many solutions is x=0? Zero Infinitely many One
Escoge la mejor respuesta, segim el contexto. 1. A ella ___ salir contigo. a. les conviene b. le convienen c. les convienen d. le conviene 2. ¿Cuánto ___ los d
When a number is multiplied by eight, the result is 72. What is the number?
What is m<1? Show work you don’t have to but if you want to you can?
Drug ____________ occurs when medications are taken for the effects felt by the user.
match the statements to the infantry divisions.
Which of the following statements is true? A. Most metals and nonmetals conduct electricity well, but metals cannot conduct heat. B. Most nonmetals can be drawn
What crime is committed by anyone (adult) who shall kill a child three years old?
maddie help please ee
9/12 = 3/D O D = 6 O D = 4 O D = 5 O D - 10​